#EVDEKAL, Yaza Formda Gir

Spor salonlarından bir süre daha uzak kalacağız. Ancak bu formda kalmaya engel değil. Yazın sıcak günleri yaklaşırken, bu süreçte spor hayatımızda daha farklı bir yaklaşım izleyebiliriz. Ağırlıkları ya da yaptığınız diğer çalışmaları unutun. Kendi vücut ağırlığınız gücünü keşfetmeye hazırlanın.

1-Karın Bölgesi

Daha sıkı ve belirgin karın kasları için sadece tek bir bölgeye odaklanmamalısınız. Üst karın bölgeniz ya da alt karın için farklı alternatiflerden oluşan bir program izleyebilirsiniz. Tüm karın kısmınızı çalıştırmak için ise aşağıda önereceğimiz programı uygulayabilirsiniz.

—Plank, 30 Saniye

—Left Side Plank, 30 Saniye

—Right Side Plank, 30 Saniye

—V-Sit Up, 1 Dakika

—Bicycle Church, 1 Dakika

—Russian Twist, 1 Dakika

—Opposite Toe Touch, 1 Dakika 

Karın kaslarınızı olabildiğince zorlayın ve bu programı 3 tur şeklinde tamamlayın.

2-Göğüs Bölgesi

Göğüs bölgesi için en etkili yöntemler ağırlıkla gerçekleştirilen antrenmanlar olsa da, siz yine de vazgeçmeyin ve size önereceğimiz programı takip etmeye çalışın

—Push-Up, 15 Tane,

—Rotational Push-Up, 15 Tane, 

—Diamond Push-Up, 10 Tane, 

—One Leg Push-Up, 10 Tane

Tamamen kendi vücut ağırlığınızla yapacağınız bu hareketleri 4 tur olarak tamamlayın. Sonunda göğsünüz yanarcasına şiştiğine tanık olacaksınız.

3-Kardiyo

Antrenman seviyenizi yükseltmek ve yağ yakımını hızlandırmak için yapabileceğiniz bu hareketler, vücudunuzun tüm noktalarını çalıştıracak

—50 Jumping Jack

—40 Squat

—30 Push-Up

—20 Burpee

Toplamda 4 tur şeklinde gerçekleştireceğiniz bu antrenman programı, daha hızlı yağ yakmanıza ve kardiyo kazanmanıza yardımcı olacak.

Yapacağınız bu antrenmanların takibini kolaylaştırmak, seviyenizi ölçmek ve daha fazla fitness metodunu keşfetmek için aşağıda önerdiğimiz mobil fitness uygulamalarını da kullanabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir